Výuka náboženství pro čtvrtý, pátý a šestý až devátý ročník

Výuka pro čtvrtý, pátý a šestý až devátý ročník probíhá na základě kontaktu s vyučujícím:

Hodina pro čtvrtý ročník 15.10.2020

Vážení rodiče, milé děti.

Vzhledem k situaci, která nastala, bych se s vámi chtěla domluvit na formě distanční výuky římskokatolického náboženství. Uvědomuji si také, že od zítřka vám nastane i mnohem více on-line připojení, proto navrhuji:

• shlédnutí doporučeného videa a zaslání odpovědí na zadané otázky zpět na mou e-mailou adresu - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. -  nejpozději do následující středy do 16hod. Nebo: zasílání kvízů a luštěnek, doporučení webových stránek pro děti (konkrétní úkoly) apod. v max. časovém rozpětí do 20minut.

Určitě ocením zpětnou vazbu, zda děti doporučené materiály už někdy předtím viděly, dělaly (tady bude nutná vaše brzká odpověď). Ale také: jak se jim daří zvládat vše samostatně apod.

S učebnicí (která je zároveň pracovním sešitem) bych raději pokračovala až se zase uvidíme spolu s dětmi.

Úkol pro tento čtvrtek 15.10.2020 pořad České televize:

https://decko.ceskatelevize.cz/biblicka-patrani   díl:  David a Goliáš

1.otázka Jak se jmenuje údolí, ve kterém došlo k boji mezi Davidem a Goliášem?

2.otázka Kolik měl David u sebe oblázků?

3.otázka Kdo je pro vás odvážný člověk?

odeslání odpovědí očekávám do 21.10.2020 do 16.00hod

Každý čtvrtek v době od 16.30-16.45hod. se můžete "dálkově" připojit k modlitbě za touhu poznávat Boha.

Pokojné dny přeje Magdalena Latýnová

Výuka náboženství ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče,

výuka náboženství organizovaná Římskokatolickou farností Povýšení svatého Kříže Prostějov bude v novém školním roce 2020/21 probíhat stejně jako v minulém školním roce centrálně.

Místem centrální výuky náboženství je budova CMG, ul. Komenského č. 17.

Čas je stanoven na čtvrtek od 16:30 hod. Výuka trvá 45 minut. Během školního roku můžete po skončení vyučování využít nabídku mše svaté s katechezí pro děti v 17:30 v kostele Povýšení sv. Kříže.

Výuka ve školním roce 2020/21 začíná 10.9.2019 v 16:30.

Informace o konání výuky a konání katecheze pro děti je každý týden zveřejněna v Nedělníku, který je k dispozici na nedělních bohoslužbách, na internetových stránkách farnosti a je možné se přihlásit k jeho odběru na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">nTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výuka dětí navštěvujících třetí třídu je součástí přípravy na první svatou zpověď a první svaté přijímání.

Vyplněnou přihlášku odevzdá dítě v hodině náboženství.