Ohlášky - 9.12.2012

2. neděle adventní - 9. prosince 2012

Prožíváme Rok víry a Rok eucharistie.

Svátky v týdnu

• Čtvrtek - Památka sv. Lucie, pany a mučednice
  • Pátek - Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
  • Neděle - 3. neděle adventní

Mše sv. v Krasicích: neděle v 17.00, ve čtvrtek v 17.30.
Večerní mše sv. v sobotu u Milosrdných: v 17 hod.
Ranní mše sv. u Milosrdných pátek v 7.15 hod.
Sbírka na opravu kostelů: příští neděli.
Výstavu o umučených kněžích P. Janu Bulovi a P. Václavu Drbolovi můžeme nyní vidět na CMG. Od 21. 12. bude v kostele Povýšení sv. kříže

1. Předvánoční prodej knih je dnes v neděli 9. 12. na faře.
  2. Pondělní kancelář (dopolední i odpolední) jsme zrušili. Bude-li třeba něco vyřídit, přijďte prosíme ihned po ranní mši sv.(do 9,00).
  3. Roráty: po, st, pá, v 6,45 u Povýšení. V 7,00 každý pracovní den bohoslužba slova a sv. přijímání.
  4. Příprava na 1. svaté přijímání: začne příští neděli, (11,30).
  5. ODPUSTKY ROKU VÍRY za obvyklých podmínek:
    - když formou pouti navštívím papežské baziliky a v naší diecézi navštívím: katedrálu, Velehrad, Hostýn, Sv. Kopeček, Kalvárii a zúčastním se tam nějakých obřadů, nebo určitý čas rozjímám + Otče náš, Vyznání víry a litanie;
    - ve farních kostelích ve stanovené dny (doporučené zasvěcené svátky), např. Narození Páně a Slavnost Matky Boží Panny Marie, + Vyznání víry;'
    - když soukromě navštívím místo, kde jsem přijal křest + obnovím zde křestní sliby.
  6. Vánoční prázdniny na Staré Vodě pro děti do 12 let, na Annabergu je už obsazeno a přihlášky nepřijímáme.Bližší informace na animatori.prostejov.cz.
  7. Tříkrálová sbírka se uskuteční v sobotu 5. 1. 2013 od ranní mše sv. do 12,00. Prosíme o pomoc, je potřeba, aby bylo více vedoucích skupinek. Kdo by chtěl pomoci, ať se napíše na arch u kancionálů a vyžádá si bližší informace od Jaroslava Tvrdíka nebo Evy Staníčkové nebo přímo na Charitě Prostějov. Letošní sbírka je určena pro nový dům na Daliborce.