ČERVENÁ STŘEDA

ČERVENÁ STŘEDA

Mezinárodní připomínka lidí pronásledovaných pro víru

středa 25. listopadu 2020 v 18:00 hodin

v kostele Povýšení svatého Kříže v Prostějově

Červené svíčky s sebou.

Vyjádřete svou podporu pronásledovaným
pro náboženské přesvědčení.

PROČ?

Šest lidí z deseti na Zemi nemá náboženskou svobodu. Vážná porušení náboženské svobody se dějí ve 38 zemích světa.

V tento den chceme více myslet a modlit se za lidi pronásledované pro své náboženské přesvědčení na celém světě. Základním poselstvím iniciativy je prosazování svobody vyznání, vzájemné tolerance ve společnosti a podpoření solidarity se všemi obětmi pro víru ve světě.

„Je dobře připomenout společnosti, která žije v pokoji a pohodě, že i dnes je na světě mnoho těch, kteří trpí pro víru.“   (arcibiskup Jan Graubner)