Přímý přenos aktuálního dění v kostele Povýšení sv. Kříže naleznete po kliknutí na tento odkaz:

Přejít na živý přenos z kostela

Ohlášky - 17.11.2013

Vytisknout
Kategorie: Ohlášky

33. neděle v liturgickém mezidobí - 17. listopadu 2013

Prožíváme Rok víry a Rok eucharistie.

Svátky v týdnu:

 • Čtvrtek - Památka Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě
 • Pátek - Památka sv. Cecílie, panny a mučednice
 • Sobota - Sobotní památka Panny Marie
 • Neděle - Slavnost Ježíše Krista Krále

V neděli v 18:15 hod. se modlíme Večerní chvály. Zveme.
Mše v Krasicích: čtvrtek v 17:30 hod., neděle v 17 hod.
Mše u Milosrdných: až v adventní době. Sobotní příští týden ještě v 17 hod. u Povýšení.

 

 1. Sbírka na Charitu: dnes. Srdečné díky za vaše dary.
 2. Společná svátost nemocných: Povýšení: sobota 23. 11. na ranní v 8 hod., na večerní v 17 hod.; C+M: dnes v 9 hod.; Krasice: dnes v 17 hod.
 3. Úklid v kostele u Milosrdných bratří po malování v úterý 19. 11. v 15:30 hod. Prosíme o pomoc a moc za tuto pomoc děkujeme.
 4. Pozvání na Den arcidiecéze – Otec arcibiskup Jan Graubner zve věřící z farností olomoucké arcidiecéze v sobotu 23. 11. 2013 na společně prožitý den do Olomouce, kde společným vyznáním víry zakončíme Rok víry a oslavíme 950. výročí obnovení diecéze. Celodenní program poskytne věřícím bohatou nabídku duchovních i kulturních akcí a své dveře jim otevře také řada kostelů a dalších církevních budov. Centrem programu bude slavnostní mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava v 10 hodin. Odpoledne od 13 do 15:30 hod. bude možné rozejít se do otevřených církevních objektů. K prohlídce s výkladem bude otevřena jak katedrála, tak také budovy Arcibiskupského paláce a kurie, Arcidiecézního muzea, Sarkandrovy kaple či teologické fakulty. Zakončení programu: v 16 hod. adorace a svátostné požehnání v katedrále.
 5. Příští neděli o Slavnosti Ježíše Krista Krále zakončíme Rok víry slavnostním vyznání víry při kterém budeme držet v ruce své kříže. Prosím přineste si každý kříž, který máte doma, nebo alespoň křížek, který nosíte třeba na krku. Kříže budou na závěr vyznání víry slavnostně požehnány. Kdo doposud nemáte doma kříž je vhodná příležitost si jej pořídit a příští neděli nechat požehnat.
 6. Adventní duchovní obnova prostějovských farností: pátek a sobota 29. a 30. 11.
 7. 90. výročí smrti Karla Dostála–Lutinova: pátek 29. 11. 2013.
 8. Ještě dnes naposled v kostele je možno shlédnout putovní výstavu o prvním českém salesiánovi, kandidátu svatosti, P. Ignáci Stuchlém.
 9. Páteční oratoř pro děti: 14 – 16:30 hod. v katechetické místnosti. Zvou Animátoři.
 10. Kniha vydaná k 310. výročí posvěcení kostela: Dr. Karel Kavička – Farní chrám Povýšení sv. Kříže v Prostějově. Kupujte za 60,- Kč u vchodu do kostela.

Copyright 2012, Tento web spravuje InterInvest Moravia, s.r.o., která je také administrátorem portálu Můj Prostějov a dalších...

Joomla Templates by Wordpress themes free