Ohlášky - 3.11.2013

31. neděle v liturgickém mezidobí - 3. listopadu 2013

Prožíváme Rok víry a Rok eucharistie.

Svátky v týdnu

• Pondělí - Památka sv. Karla Boromejského, biskupa
  • Sobota - Svátek Posvěcení lateránské baziliky
  • Neděle - 32. neděle v mezidobí

V neděli v 18:15 hod. se modlíme Večerní chvály. Zveme.
Mše v Krasicích: čtvrtek v 17:30 hod., neděle v 17 hod.
Mše u Milosrdných: až na podzim. Sobotní v 17 hod. u Povýšení.

1. Dnes: Dušičková pobožnost na hřbitově ve 14:30 hod.
  2. V kostele je možno shlédnout putovní výstavu o prvním českém salesiánovi, kandidátu svatosti, P. Ignáci Stuchlém. Do neděle 17. 11. 2013.
  3. Do 8. 11. při návštěvě hřbitova lze získat odpustky pro zemřelé. Ke třem základním podmínkám je třeba přidat modlitbu za zemřelé.
  4. Co nás čeká v listopadu:
    Den arcidiecéze – Otec arcibiskup Jan Graubner zve věřící z farností olomoucké arcidiecéze 23. 11. 2013 na společně prožitý den do Olomouce, kde společným vyznáním víry zakončíme Rok víry a oslavíme 950. výročí obnovení diecéze. Celodenní program poskytne věřícím bohatou nabídku duchovních i kulturních akcí a své dveře jim otevře také řada kostelů a dalších církevních budov.
    Centrem programu bude slavnostní mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava v 10.00 hodin. Po ní bude připraveno pro všechny malé občerstvení a teplý čaj a odpoledne pak bohatá nabídka programu.
    Odpoledne od 13.00 do 15.30 bude možné rozejít se do otevřených církevních objektů, kde budou připraveny tři druhy programových nabídek. K prohlídce s výkladem bude otevřena jak katedrála, tak také budovy Arcibiskupského paláce a kurie, Arcidiecézního muzea, Sarkandrovy kaple či teologické fakulty.
    Zakončení roku víry – o slavnosti Ježíše Krista Krále – slavnostní vyznání víry
    Sbírka na Charitu – neděle 17. 11.
  5. Páteční oratoř – Každý pátek od 14 hod. do 16:30 hod. pořádá SHM pro děti v katechetické místnosti. Zvou Animátoři.
  6. Kniha vydaná k 310. výročí posvěcení kostela: Dr. Karel Kavička – Farní chrám Povýšení sv. Kříže v Prostějově. Kupujte za 60,- Kč u vchodu do kostela.