Informace o mimořádných opatřeních souvisejících se šířením koronaviru

Vytvořeno úterý 10. březen 2020 13:32

Následující pokyny byly nahrazeny novými, viz výše na těchto stránkách.

Sestry a bratři,

vzhledem k nařízení ministerstva zdravotnictví o zákazu shromáždění s účastí přesahující 100 osob si Vás dovolujeme informovat, že všední bohoslužby se budou konat nadále beze změny; nedělní bohoslužby se budou konat také, nicméně je nutné omezit počet účastníků, proto na základě informací o této nákaze žádám všechny farníky nad 65 let a chronicky nemocné, aby se bohoslužeb  neúčastnili. Do kostela bude na bohoslužbu vpuštěno jenom omezené množství věřících. Proto Vám nabízíme možnost sledovat farní bohoslužbu z kostela Povýšení svatého Kříže prostřednictvím internetového přenosu (podrobnosti budou upřesněny). V neděli od 13.00 do 17.00 bude v kostele Povýšení sv. Kříže pro ty, kdo sledovali bohoslužbu přes tento, anebo jiný přenos, možnost přistoupit ke svatému přijímání.

Ministrantské putování za Janem Sarkanderem v sobotu 14. března se ruší.

Ve čtvrtek 12. března se nebude konat výuka náboženství.

Citujeme z výzvy ČBK k této situaci:

"Doporučujeme dbát na hygienické návyky a být tak ohleduplní ke svým bližním.

Modleme se za všechny nemocné, buďme připraveni pomoci těm, kdo ji potřebují, nyní například tak, že pomůžeme s hlídáním dětí, které nemohou kvůli karanténě do škol, a jejichž rodiče musí jít do zaměstnání. Nakonec nezapomínejme na modlitbu za brzké ukončení šíření současné nákazy."

Další informace zde budou zveřejněny průběžně.